Dyslexie a cizí jazyky

Datum: Autor/autoři: doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc. Rubrika: Metodická činnost

V současné době není pochyb o tom, že cizí jazyk se musejí učit všichni žáci, včetně žáků s dyslexií. Na trhu práce doma i v zahraničí, stejně jako na dovolených potřebuje ovládat alespoň základy cizího jazyka každý. Odborníci různých oborů se ve své profesi bez angličtiny neobejdou. Neobstojí doporučení, aby žáci s dyslexií měli místo cizího jazyka více hodin češtiny. Bez podpůrných opatření gramatiku v plném rozsahu nezvládnou.