Zkvalitnění materiálně technických podmínek výuky na základních školách v Hradci Králové

Datum: Autor/autoři: Ing. Zbyněk Bárta Rubrika: Zřizovatel stokrát jinak

Statutární město Hradec Králové je zřizovatelem 17 základních škol, 11 samostatných mateřských škol, dvou základních uměleckých škol a jednoho domu dětí a mládeže. V současnosti také zajištuje výkon státní správy ve školství prostřednictvím odboru školství pro dalších 47 školských subjektů. Zřizované školy působí ve více než 60 objektech rozmístěných na celém území města. Tyto budovy se liší svým typem, uspořádáním, ale i stářím. Na výchově a vzdělávání cca 10 800 žáků a dětí se podílí přibližně 700 pedagogů.