Úplný a systemizovaný přehled předpisů nezbytných pro řízení školy

Datum: Autor/autoři: JUDr. PhDr. Jiří Valenta Rubrika: Legislativa

Uvedený seznam předpisů, který je součástí tohoto příspěvku, se snaží pokrývat souhrnně alespoň ty nejdůležitější oblasti řízení školy nebo školského zařízení. Jde tedy o přehled zahrnující nejen typickou školskou legislativu, ale také ekonomiku provozu školy nebo školského zařízení, pracovní právo včetně platových předpisů, správní právo, oblast sociálně právní ochrany dětí apod. Z tohoto pohledu lze zřejmě považovat podobný přehled předpisů za unikátní. Obsahuje odraz právního stavu k 6. 2. 2012.