Strategický plán rozvoje gramotnosti v oblasti sociálních médií podle EUN

Datum: Autor/autoři: Bořivoj Brdička Rubrika: ICT ve škole

V současnosti se velmi často mluví o mobilech ve školách. Jsem si skoro jistý, že téměř nikdo z odpůrců technologií (tzv. technopesimistů) by nic nenamítal, budu-li tvrdit, že finálním cílem výchovy má být schopnost používat technologie ke svému maximálnímu prospěchu. Názory se začnou významně odlišovat, teprve když začneme diskutovat, jak by měla tato výchova vypadat a kdo je za ni zodpovědný. Hodně učitelů (a ředitelů) je pravděpodobně v případě mobilů přesvědčeno, že jde o záležitost rodiny. To je samozřejmě do značné míry pravda. Je však otázkou, komu se pak podaří dospět až k maximu svých schopností.