Podklady k výuce témat ochrany člověka za mimořádných událostí

Datum: Autor/autoři: pplk. Mgr. Jaromír Šiman Rubrika: Ochrana obyvatelstva

Zhoršující se bezpečnostní situace ve světě i v České republice vyžaduje cíleně kvalitativně zlepšit přípravu obyvatelstva jako jeden z prvků bezpečnostního systému. Důležitou součástí této aktivity je vzdělávání v bezpečnostních tématech ve školách, což představuje základní a naprosto zásadní formu přípravy obyvatelstva k jeho osobní bezpečnosti, ale i k předcházení nebo řešení mimořádných událostí a krizových situací.