Má snaha o vytvoření pedagogické komory smysl?

Datum: Autor/autoři: Michal Komárek Rubrika: Zamyšlení nad

„Otázka je, co nás spojuje, jak založit komoru, kde se spojí učitelky z mateřinek, mistři z učňáku…, profesor latiny z gymplu…“ „A k tomu byste ještě mohli přidat učitele ze Sudet, z Liberce, z Prahy. Každý má na školství a svou práci (úplně) jiný pohled. A pak také ožehavé téma gymnázií, soukromých škol, Montessori…“ „Různé typy škol mají různé priority. Ředitelé mají jiné priority než učitelé…“ Takto učitelé vystihli podstatná úskalí vzniku učitelské profesní komory v diskusi ze začátku roku 2017. Tehdy totiž nový pokus o založení pedagogické komory začal. Letos v dubnu se v mnohém potvrdilo, že pokus o vytvoření reprezentativní učitelské organizace byl opět neúspěšný.