Implementace systému pozitivní podpory chování na základních školách

Systém pozitivní podpory chování (Positive Behavior Intervention and Support, dále PBIS) je implementační rámec, který byl vyvinut k tomu, aby pomohl školám postupně zavádět a dlouhodobě udržovat výzkumem ověřené intervence a principy v co nejefektivnější podobě. Díky implementaci PBIS je možné zajistit podporu všem žákům školy podle jejich potřeb. PBIS zlepšuje chování i akademické výsledky žáků, umožňuje budování kvalitních vztahů a pozitivního klimatu ve škole a přináší praktické rady a nástroje využitelné v každodenním životě školy. Materiály potřebné k implementaci PBIS jsou volně dostupné v anglickém jazyce, vzhledem ke komplexnosti systému však doporučujeme školám komunikovat s odborníkem, který se implementaci PBIS profesně věnuje.