Děti potřebují dostávat co největší prostor, aby něco vymýšlely a rozhodovaly samy

Datum: Autor/autoři: Mgr. Silvie Pýchová Rubrika: Rozhovor

RNDr. Jiří Kulich působí jako ředitel Střediska ekologické výchovy SEVER, člen výkonného výboru SSEV Pavučina a místopředseda Výboru pro vzdělávání rady vlády pro udržitelný rozvoj. V roce 1996 byl u založení SSEV Pavučina, v roce 2004 získal Cenu Josefa Vavrouška. Žije a pracuje v Krkonoších v Horním Maršově. Věnuje se vzdělávání učitelů, metodické činnosti (v poslední době např. metodice místně zakotveného učení) a vytváření podmínek pro environmentální výchovu a vzdělávání pro udržitelný rozvoj (účastní se tvorby koncepčních materiálů a strategií, pracuje v různých orgánech a skupinách při MŽP, MŠMT, Úřadu vlády).