Biomatky a jiné atributy alternativního školství: 2. část

Datum: Autor/autoři: Mgr. Jan Jícha Rubrika: Zamyšlení nad

Takzvané alternativní školství nabízí nejen řešení některých problémů, s nimiž se potýká obvyklá výuka na státních školách, ale také množství rizik, která mohou být v rámci nadšení a budování přehlížena a v delším výhledu se vyvinout ve vážné problémy jiného druhu. Zde tedy přinášíme dokončení textu, jehož první část jsme otiskli v předchozím čísle Řízení školy, a nabízíme ochutnávku některých typických úskalí fungování (zejména mladé) alternativní školy i možnosti jejich prevence, které se konkrétním školám osvědčily – nebo by se byly osvědčily, kdyby na ně včas došlo.