Akční výzkum na školách jako příležitost k učení nejen studentů učitelství přírodopisu a biologie

Datum: Autor/autoři: Lenka Pavlasová Rubrika: Inovace a inspirace

Jako zajímavou zkušenost pro studenty učitelství, ale i akademické pracovníky a učitele v praxi bychom rádi uvedli možnost spolupracovat na akčním výzkumu. Tuto příležitost jsme dostali v rámci projektu OP VVV „Zvýšení kvality vzdělávání žáků, rozvoje klíčových kompetencí, oblastí vzdělávání a gramotností“ (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000664). Jednou z klíčových aktivit projektu byl zmíněný akční výzkum, na kterém spolupracovali učitelé, studenti učitelství, oboroví didaktici a pracovníci pedagogicko-psychologického základu. Akční výzkumy jsou obecně v současné době podporovány a jsou součástí několika probíhajících projektů (Rokos, Vančura, Procházka, 2019).