Testování žáků 1. a 8. listopadu v 8 okresech; povinnost respirátoru při výuce

Kategorie: Aktuality Autor/autoři: Redakce Řízení školy

České Budějovice, Ostrava-město, Prostějov, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná

Zásilka s potřebnými testy je již nyní na cestě do zmíněných regionů.

Testovat se nebudou muset ti, kteří jsou naočkovaní či prodělali v posledním půl roce covid-19. Testování se také nemusí účastnit ti žáci, kteří budou mít platný antigenní nebo PCR test.

Ti, kdo se neprokáží příslušným testem či se nebudou chtít testovat, budou muset po celou dobu výuky nosit ochranu dýchacích cest, včetně venkovního prostředí, pokud nebude možné dodržet vzdálenost od ostatních 1,5 m.

Zaměstnanci školy musí doložit testování, očkování, prodělání nemoci nebo se na místě otestovat.

Neočkovaní zaměstnanci školy musí nosit ochranu dýchacích cest dle aktuálních pravidel i při výuce bez ohledu na vzdálenost od ostatních. (Netýká se pedagogů při výuce v MŠ a v dětských skupinách)

Postup při pozitivním výsledku je obdobný jako u předchozích testování (např. v září 2021).

Zdroj: Tisková konference Vlády ČR

Diskuse - Počet příspěvků: 2 | Poslední příspěvek: 27. 10. 2021 - 02:16