Safezóna pořádá webinář pro učitele

Vydáno: 3 minuty čtení

Safezóna ve spolupráci s Helenou Pravdovou z Férové školy pořádá webinář pro učitele a všechny zájemce o vzdělávání. Takové, které děti baví a dospělí v něm nevyhoří.

Webinář se koná ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 18:00 prostřednictvím Google Meet. Webinář je zdarma.

Ukážeme vám, jak se podívat na náročné chování dětí jinýma očima. To, že neposlouchají nebo vyrušují, nemusí znamenat, že jsou nevychované. Hledají způsob, jak vyjádřit své potřeby. Představíme vám, jak vytvořit férové a laskavé prostředí, kde děti nemají pocit ohrožení a mají chuť rozvíjet svůj potenciál.

Na webináři si řekneme:

• Proč je chování některých dětí náročně a jak takovému chování předcházet.
  • Jaký je vztah mezi stresem a projevy chování a jak podpořit děti i dospělé ve zklidnění.
  • Dopady vývojového traumatu na chování a učení dětí.
  • Praktické příklady, jak podpořit duševního zdraví dětí i dospělých.

Co si odnesete:

• Praktické tipy a rady do výuky
  • Materiály v online verzi pro okamžité použití
  • Seberegulační techniky pro okamžité zklidnění

Komu je webinář určen?

• Pedagogům, asistentům i vychovatelům na základní škole i nižších stupňů středních škol
  • Školním psychologům, speciálním pedagogům, výchovný poradcům i metodikům prevence
  • Pracovníkům s dětmi a mládeží v rámci volnočasových aktivit
  • Rodičům a široké veřejnosti

Začátek webináře věnujeme představení Safezóny product ownerkou Vladimírou Osadníkovou. Webinář poté povede Helena Pravdová z Férové školy.

Helena Pravdová
Je lektorkou a věnuje se především spolupráci se školami a pedagogy. Od roku 2018 je součástí projektu Férová škola. Helena dlouhodobě spolupracuje s organizacemi ČOSIV a NF Eduzměna v tématech péči o duševní zdraví dětí a problematice náročného chování dětí ve škole. Dále se Helena věnuje dětem ohroženým školním neúspěchem, vede semináře pro děti, učitele i veřejnost v projektu Moje tělo je moje, který má za cíl osvětu v tématu bodyshamingu.

Vladimíra Osadníková
Product Ownerka projektu Safezóna. Dále se Vladimíra věnuje pomoci a podpoře lidem s duševním onemocněním, konkrétně poruchy příjmu potravy. Dlouhodobě Vladimíra spolupráce s Centrem Anabell a v současnosti studuje postgraduální studium v oboru Sociální práce.

Registrovat se můžete níže, registrace uzavíráme den před webinářem či po naplnění kapacity (250 lidí).

Odkaz na web s představením webináře