Projekt ICT profesionál skončil, ale jeho výstupy budou dále využívány

Vydáno: 2 minuty čtení

Na konci února 2014 skončil po třech letech IPO projekt Komplexní podpora ICT koordinátorů na základních a středních školách (ICT profesionál), který byl realizován Národním institutem pro další vzdělávání a probíhal v osmi krajích ČR.  V rámci projektu byl vypracován obsah 250- ti hodinového kvalifikačního studia pro ICT koordinátory na školách včetně studijních textů a e-learningové podpory.

Ve dvou ročních bězích bylo následně realizováno vlastní studium. Ve 45 studijních skupinách se ho zúčastnilo 487 zájemců. Obhajobou závěrečné práce a zkouškou před komisí úspěšně ukončilo studium 452 účastníků. Kromě kvalifikačního studia bylo realizováno i dílčí DVPP ve vybraných oblastech ICT. V rámci komplexní podpory byly nabízeny i konzultace, které probíhaly přímo na školách nebo on-line. Celkem bylo uskutečněno 49 konzultací, přičemž k nejvíce žádaným tématům patřila správa školní sítě a Moodle.

Na závěr projektu se uskutečnil dvoudenní odborný diskusní panel - konference, kterého se zúčastnila téměř stovka ICT koordinátorů a dalších IT expertů. Kromě odborných příspěvků zde probíhaly workshopy, na kterých byla diskutována pozice ICT koordinátora na školách, standardy studia ICT koordinátorů a standard oblasti ICT v RVP. Závěrečné setkání i průběh celého projektu byl účastníky hodnocen velmi pozitivně. Za největší klady byla považována věcnost, potřebnost, odbornost a profesionální zvládnutí všech aktivit a řízení projektu.

NIDV bude výstupy projektu i nadále nabízet v rámci své běžné činnosti. Navíc se počítá s tím, že řada absolventů studia ICT koordinátorů bude přizvána k další spolupráci, při které budou moci dále rozvíjet svoje odborné dovednosti a využívat svoje zkušenosti.

Všechny aktivity projektu byly pro účastníky zdarma, neboť projekt by spolufinancován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.