Nejoblíbenější kniha roku 2021 (SUK )

Vydáno: 1 minuta čtení

Dětská anketa

Od 1. ledna 2022 do konce února 2022 mohou děti hlasovat o nejoblíbenější knihu roku 2021 v rámci dětské ankety ceny SUK – čteme všichni na podporu čtenářské gramotnosti!

Od letošního roku jsme připravili výraznou změnu – děti mohou hlasovat pro jakoukoli knihu, kterou v předchozím roce přečetly. Není tedy nutné, aby byla v daném roce vydaná!

Cílem je zjednodušit dětem cestu k možnosti vyjádření svého čtenářského zážitku a zjistit více informací o vývoji dětské preference. Děti a mládež do 18 let mohou dát svůj hlas knize českých autorů i překladové beletrii či naučné literatuře. Hlasovat je možné elektronicky ZDE.

Rovněž je možné zaslat hlasovací lístky poštou na adresu „Pedagogická knihovna J. A. Komenského, Jeruzalémská 12, Praha 1, 110 00“. Formuláře jsou k dispozici ke stažení ZDE. Ze zaslaných hlasů vylosujeme 50 respondentů, kteří od nás obdrží knihu.

Zdroj: NMPK