Asistenti asistentům 2016

Vydáno: 1 minuta čtení

Seminář se zaměřuje na systém práce asistentů pedagoga. Této pracovní pozici se bude věnovat jak obecně, tak konkrétně. Je určen zejména asistentům pedagoga, kteří budou seznámeni s potřebnými legislativními normami, s formálními náležitostmi spojenými s vzděláváním a zaměstnáváním pracovníků na uvedené pracovní pozici. Prostor bude věnován i vztahu mezi asistenty a učiteli a komunikaci s rodinou.

Nedílnou součástí semináře bude setkání s úspěšnými asistenty pedagoga, kteří již dlouho spolupracují při integraci žáků s PAS v běžné základní škole. Tito lidé se podělí o své zkušenosti a budou odpovídat na konkrétní dotazy posluchačů.

Díky kurzu bude mít účastník jasno v tom, jaké je postavení asistenta ve třídě a získá řadu praktických námětů, jak postupovat při vzdělávání dítěte s PAS.

Z obsahu:

– Systém práce asistenta pedagoga.

– Legislativní rámec vztahující se k pozici asistenta pedagoga.

– Kazuistiky z integrace dětí s PAS do běžné třídy.

– Typy a nápady z praxe asistentů pedagoga.

Přednášející:

PhDr. Jitka Kendíková

ředitelka ZŠ a Gymnázia J. Gutha-Jarkovského, Praha 1

a asistenti pedagoga této školy

Termín konání:

27. 1. 2016, od 9:00 do 15:00

Místo konání:

Prostory Gymnázia J. Gutha-Jarkovského, Truhlářská 14, Praha 1

Cena semináře:

Jak seminář objednat?

Na internetových stránkách www.pasparta.cz, nebo na mailové adrese: seminare@pasparta.cz, kde Vám také rádi odpovíme na případné další dotazy.