Zveřejňování osobních údajů žáků pro účely prezentace školy

Vydáno: 7 minut čtení

Základní umělecké školy již před covidovou pandemií pořizovaly nahrávky produkce svých žáků a zveřejňovaly je na svých webových stránkách. Distanční výuka přinesla značné rozšíření této praxe, kdy záznamy (tedy nikoli pouze fotografie, ale video a audiozáznamy) začaly být zveřejňovány nejen na webových stránkách, ale také na sociálních sítích. K rozšíření došlo na obory, u kterých to dříve nebylo myslitelné, tedy i na obory výtvarné.

Zveřejňování osobních údajů žáků pro účely prezentace školy
JUDr.
Eva
Janečková
právník na Úřadu městské části Praha 8, zaměřuje se na oblast ochrany
Běžné je vytvoření pásma, kde jsou promítána výtvarná díla žáků a kde je hudební podkres prezentace tvořen nahrávkou produkce dalšího ze žáků. Tato prezentace je doprovázena textem s identifikací žáků a ročníku studia.
Jaké musí být splněny