Vyšel třetí newsletter projektu SRP

Vydáno: 2 minuty čtení

V pořadí už třetí newsletter projektu Strategické řízení a plánování ve školách v územích (SRP) zamířil do škol, obcí s rozšířenou působností i k dalším lidem, kteří se zabývají problematikou akčního plánování. Experti projektu na čtyřech stránkách shrnuli nedávné konference nebo problematiku šablon pro SŠ a VOŠ. Texty uvítají i ti, kteří o strategickém řízení dosud slyšeli jen málo. 

Řízení školy onlinePřehledně o strategickém řízení a plánování na jednom místě. První newsletter připomíná první rok fungování projektu, který uplynul 1. března 2017. Proto autoři newsletteru k úvodnímu slovu i k tématu na straně čtyři přidali zajímavá shrnující čísla.

V dalších článcích se čtenáři mohou dozvědět o výsledcích místních konferencí, které projektový tým uspořádal v lednu a únoru letošního roku ve všech krajských městech. Na konferencích se představily další systémové projekty OP VVV, odpoledne se formou workshopu hovořilo o inkluzi.

Profilový rozhovor newsletteru měl opět zajímavou náplň. Řeč byla o zkušenostech s tvorbou školního akčního plánu v Jihomoravském kraji. Zdejší odborná garantka P-KAP Lenka Řeháková se zmínila také o propojení krajských akčních plánů s místními akčními plány.

Vše, co opravdu potřebujete znát o výzvách k šablonám pro SŠ a VOŠ, se dozvíte v přehledu, který připravila odbornice projektu Petra Počtová. Ta se ve velmi názorném textu zabývala praktickými výchozími informacemi, když odpovídala mimo jiné na otázky, proč jsou šablony důležité a kolik finančních prostředků je k dispozici. 

Za zmínku stojí v neposlední řadě text přinášející výborný příklad dobré praxe ze Zlínského kraje. Informace o způsobech, jak vylepšit plánování financování regionálního školství, načerpala redakce ve spolupráci s Gabrielou Fellingerovou, která vede východomoravskou pobočku Centra pro komunitní práci.

Ke stažení: Aktuální číslo projektu SRP 

Řízení školy online