Podpora ohrožených dětí prostřednictvím specifických intervencí ve škole.

Vydáno: 2 minuty čtení

Už příští týden se můžete zúčastnit hybridní konference. Počet míst je omezen, tak neváhejte s registrací…

A na co se můžete těšit?
Koordinátorka expertního týmu PBIS Anna Kubíčková rozvede především téma II. a III. úrovně podpory žáků ve škole a následovat bude Ayse Lale Hazar, která popíše zkušenosti s podporou uprchlíků prostřednictvím PBIS v Turecku. Možnosti využití případového setkání a case managementu v podpoře ohrožených dětí vám představí regionální koordinátorka našeho projektu Signály, Martina Koplová. Podpoře duševního zdraví dětí s náročným chováním se budou věnovat Miloš Březina z Týmu duševního zdraví pro děti z Kutnohorska a členka expertního týmu ČOSIV Lenka Hečková. Závěr pak bude patřit učitelce Simoně Grégrové Erbanové a odborné pracovnici projektu Pro Zdraví Duše Veronice Ješátkové, které se podělí o praktické zkušenosti s III. úrovní podpory PBIS ve škole.
PBIS je ucelený systém pomáhající školám předcházet náročnému chování a reagovat vhodným způsobem na chování, kterému se předcházet nedaří. Systém je tzv. evidence-based, což znamená, že jeho principy jsou prokazatelně přínosné. Systém PBIS je hojně rozšířen v Evropě, Austrálii, USA, Asii a jeho obliba se neustále zvyšuje.