Poradna - strana 76

Jedná se o žádost dle zák. č. 106/1999 Sb., kdy se žadatel dožaduje poskytnutí přehledu mimořádných odměn, které za rok 2021 obdrželi všichni zaměstnanci základní školy v jednotlivých měsících příslušného roku (anonymizované označení jednotlivých zaměstnanců, výše mimořádné odměny v Kč v konkrétním měsíci a ke konkrétnímu zaměstnanci), lze takové informace poskytnout?
Vydáno: 08. 11. 2022
Každoročně se zúčastní 2–3 třídy na prvním stupni plaveckého výcviku, který máme zakomponovaný také v našem školním vzdělávacím programu. Bohužel, avizovaný nárůst nákladů je enormní o několik set procent a plavání by nás tak vyšlo na cca 95.000,- až 120.000,- Kč. Je možné, aby se na plavání finančně podíleli rodiče dětí? Od kolegy ředitele, kterému právě skončila inspekce vím, že ČŠI měla problém s finanční spoluúčastí na pomůcky, akce atd. Podotýkám, že nemáme radu rodičů, přes kterou by bylo možné příspěvek vybrat.
Vydáno: 07. 11. 2022
Při pravidelném posezení se zaměstnanci platíme z fondu FKSP občerstvení. Je někde uvedena max. výše příspěvku na jednoho zaměstnance? Pravidelné platíme cca 250,- / zaměstnanec. Podobný dotaz mám také k výjezdům. Platíme ubytování, kulturní program a stravu. Je někde uvedeno, že můžeme např. hradit pouze snídani? Nebo je možné platit i oběd a večeři?
Vydáno: 07. 11. 2022