Ing. Michala Radotínská

  • Článek
Na počátku byla snaha seznámit s hlavními riziky internetu též uživatele se zrakovým postižením. Výsledkem je sada tzv. hmatových modelů (někdy označovaných jako haptické), které doplňují úspěšnou knihu On-line ZOO z edice CZ.NIC. Díky spolupráci se společností Prusa Research a její dílnou PrusaLab1) si všechny modely může na 3D tiskárně vytisknout nejen každá škola či organizace pracující s osobami se zrakovým postižením, ale také rodiče, kterým není lhostejné, čemu se jejich děti na internetu věnují.
Vydáno: 22. 08. 2023
  • Článek
Sdružení CZ.NIC vydalo na konci loňského roku komiks s názvem Jak na Internet – bezpečně, určený především žákům 5. až 9. tříd základních škol. Komiksové vydání knihy navazuje na úspěšný televizní seriál Jak na Internet, který má v současné době více než 100 dílů a přináší všem generacím rady a tipy, jak obstát v online světě. Učitelé mohou videa znát rovněž z Metodického portálu RVP.CZ, na kterém jednotlivé díly mají i několik tisíc stáhnutí.
Vydáno: 18. 04. 2019
  • Článek
Sdružení CZ.NIC vydalo na konci loňského roku komiks s názvem Jak na Internet – bezpečně, určený především žákům 5. až 9. tříd základních škol. Komiksové vydání knihy navazuje na úspěšný televizní seriál Jak na Internet, který má v současné době více než 100 dílů a přináší všem generacím rady a tipy, jak obstát v on-line světě. Učitelé mohou videa znát rovněž z Metodického portálu RVP.CZ, na kterém jednotlivé díly mají i několik tisíc stáhnutí.
Vydáno: 19. 02. 2019
  • Článek
Věk, kdy se děti prvně seznamují s mobilními telefony, tablety a počítači, neustále klesá. Bohužel se dnes setkáváme s dvouletými, ale i mladšími dětmi, které běžně sledují pohádky online, hrají na tabletu jednoduché hry a kreslí prstem na displeji obrázky. Mnohdy se již takto malé děti v prostředí internetu orientují lépe než my, dospělí. Důležitá je proto role rodičů a pedagogů, aby byli důslední a vnímaví ke svým potomkům či svěřencům, aby si s nimi o internetu povídali, o tom, v čem jim pomáhá a co je naopak nebezpečné. Je podstatné, aby děti vnímaly virtuální svět pouze jako doplněk ke světu reálnému. Na prvním místě by měl zůstat kontakt s rodinou, s vrstevníky, aby nenastala situace, že se dítě bude lépe cítit v online prostředí, které je neustále připraveno zprostředkovávat dětem zábavu a dodávat nové informace.
Vydáno: 12. 12. 2018
  • Článek
Věk, kdy se děti prvně seznamují s mobilními telefony, tablety a počítači, neustále klesá. Bohužel se dnes setkáváme s dvouletými, ale i mladšími dětmi, které běžně sledují pohádky online, hrají na tabletu jednoduché hry a kreslí prstem na displeji obrázky. Mnohdy se již takto malé děti v prostředí internetu orientují lépe než my dospělí.
Vydáno: 13. 11. 2018
  • Článek
Věk, kdy se děti prvně seznamují s mobilními telefony, tablety a počítači, neustále klesá. Bohužel se dnes setkáváme s dvouletými, ale i mladšími dětmi, které běžně sledují pohádky online, hrají na tabletu jednoduché hry a kreslí prstem na displeji obrázky. Mnohdy se již takto malé děti v prostředí internetu orientují lépe než my, dospělí.
Vydáno: 13. 11. 2018
  • Článek
Na sklonku loňského roku a počátku roku letošního mohly základní, střední a vyšší odborné školy žádat prostřednictvím Integrovaného regionální operačního programu (IROP) o prostředky na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení, mezi něž spadá i finanční podpora za účelem zlepšení internetového připojení.
Vydáno: 19. 09. 2017