Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • Článek
Dlouholetým a snad končícím problémem financování českého regionálního školství vždycky bylo "zalepování děr" a přendávání peněz z jedné kapsy do druhé. A s tím také vytváření lživého dojmu, že prostředků je vlastně "dost". Není a nikdy nebylo.
Vydáno: 19. 04. 2018
  • Článek
S velkou radostí jsem letos korunovala vítěze 24. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos, kterým se stal Lukáš Lis ze ZŠ Soběslav. Zároveň bych tímto velice ráda pogratulovala i všem ostatním učitelům, kteří získali nominaci od svých žáků.
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Každý pedagog má za sebou svůj vlastní příběh, který zanechá ve školství určitou stopu. Tu největší, nejen na českém území, zanechal Jan Amos Komenský - pedagog, filozof a spisovatel, který definoval zásady moderní pedagogiky a také učitelské profese.
Vydáno: 13. 06. 2016
  • Článek
Velkým tématem aktuálně projednávané novely školského zákona, o které v minulém díle informovala náměstkyně Prudíková (viz Řízení školy č. 5/2016, s. 4), jsou kapacity škol. Jedná se o tak citlivé téma, že kvůli tomu prezident ČR novelu školského zákona vetoval a poslal ji zpět do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR k dalšímu projednání.
Vydáno: 13. 06. 2016
  • Článek
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, milí ředitelé a učitelé, ráda bych vás seznámila s některými detaily týkajícími se v současné době tolik diskutovaného tématu společného vzdělávání. Jsem toho názoru, že vzájemné...
Vydáno: 11. 05. 2016
  • Článek
Novela školského zákona tak, jak byla v minulém roce schválena parlamentem a podepsána prezidentem, nezavádí z hlediska práv dětí nic nového. Pouze jejich práva spojuje s konkrétními vzdělávacími potřebami, podpůrnými opatřeními a finančními prostředky, protože je definuje zcela výslovně jako nárok. To ale neznamená, že tyto nároky dětí vznikají od 1. září.
Vydáno: 19. 04. 2016