Mgr. Petr Daniš

  • Článek
Málokdo dnes zpochybní, že pobyt a pohyb dětí v přírodě jim přináší celou řadu benefitů spjatých s jejich fyzickým a psychickým zdravím. Děti, které jsou často venku, jsou méně nemocné, mají menší problémy s nadváhou, jsou spokojenější a odolnější proti stresu. Jak je tomu ale, když se venku s dětmi učíme? Znamená to, že kvůli přínosům pro jejich zdraví a spokojenost musíme obětovat jejich výsledky ve vzdělávání? Vůbec ne.
Vydáno: 19. 02. 2019
  • Článek
Petr Daniš se zabývá dětmi a přírodou, vzděláváním a ochranou životního prostředí. Zajímá ho, proč si děti hrají, jak se učí a proč potřebují kontakt s přírodou a se světem pro své zdraví a učení. Napsal knihu Děti venku v přírodě: ohrožený druh?1) (2016). Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA2) a předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina3). Je členem různých výborů a pracovních skupin pro nvironmentální výchovu a vzdělávání pro udržitelný rozvoj u nás i v zahraničí.
Vydáno: 15. 05. 2018
  • Článek
„Někteří ředitelé škol zlepšují studijní výsledky svých žáků tím, že výuku zakotví v okolní přírodě a místní komunitě. Výsledkem je vyšší skóre žáků v testech, oživení místního společenství, zvýšená odpovědnost za okolí a zdravější životní prostředí.“
Vydáno: 22. 08. 2017
  • Článek
Chcete mít učebnu, která se během chvíle dokáže změnit z laboratoře na hřiště, ateliér či učebnu hudební výchovy? Učebnu, kde budou děti i učitelé uvolněnější, soustředěnějš í a budou dosahovat lepších studijních výsledků?
Vydáno: 22. 08. 2017
  • Článek
Vzdělávací centrum TEREZA již 25 let podporuje školy v oblasti environmentální výchovy a rozvoje přírodovědné gramotnosti. V současnosti je do dlouhodobých vzdělávacích programů EKOŠKOLA, GLOBE a LES VE ŠKOLE, které TEREZA přinesla do České republiky ze zahraničí a upravila je pro naše podmínky, zapojeno přes 750 mateřských, základních a středních škol, zhruba 4 000 učitelů a 94 000 žáků.
Vydáno: 11. 02. 2016