Radka Dydňanská

  • Článek
V období od 1. dubna 2013 do 31. prosince 2014 realizovala organizace IREAS, o. p. s., projekt podpořený z OP VK s názvem „Syndrom CAN a kompetence pracovníků škol“ CZ.1.07/1.3.48/02.0009. Partnerem projektu byla Univerzita Jana Amose Komenského v Praze. Smyslem bylo vytvořit vzdělávací nástroj pro pedagogické pracovníky mateřských škol a prvního stupně základních škol ve Středočeském kraji, který by jim pomohl v sociálně-právní i psychologické orientaci při práci s dítětem s podezřením na týrání, zneužívání nebo zanedbávání (dále jen „syndrom CAN“). O projektu jsme informovali v nultém vydání časopisu Školní poradenství v praxi (v dubnu loňského roku). Nyní bychom čtenáře rádi seznámili s jeho výsledky.
Vydáno: 25. 05. 2015
  • Článek
Rádi bychom představili projekt „Syndrom CAN a kompetence pracovníků škol“, který je zaměřen na učitele mateřských a I. stupně základních škol ve Středočeském kraji. Smyslem projektu bylo vytvoření akreditovaného kurzu v rámci DVPP „Kompetence pracovníků škol při podezření na syndrom CAN“, kterým nyní učitelé procházejí. Hlavním cílem je podpora profesní jistoty učitelů při práci s dítětem a třídním kolektivem při podezření na syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte (syndrom CAN).
Vydáno: 11. 07. 2014
  • Článek
V důsledku zvyšujících se nároků na žáky jsou logicky kladeny vyšší nároky i na profesi pedagogických pracovníků. Kromě kvalitní výuky by měli být schopni žákům předat obecně uznávané hodnoty, uvědomovat si jedinečnost osobností žáků a přistupovat individuálně k jejich vzdělávacím potřebám.
Vydáno: 20. 11. 2013