Poradna - strana 91

Jsme soukromá základní umělecká škola. Máme zaměstnankyni, která má ve smlouvě uvedeno "mentor pěveckého oddělení, správce školského systému a kontrolor pedagogické činnosti". Samotnou výuku žáků neprovádí. Může být zařazena jako pedagogický zaměstnanec s nárokem na ŘD ve výši 320 hodin/ročně?
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme střední škola příspěvková organizace zřízená Jihomoravským krajem. Jako zástup za učitelku, která odešla na mateřskou dovolenou jsme vzali do pracovního poměru učitele, který nemá ukončené vysokoškolské vzdělání - je pouze Bc, chybí mu 1 zkouška a také nemá pedagogické vzdělání. Pracuje u nás asi rok. (Doposud se nám nepodařilo sehnat jiného kvalifikovaného pracovníka na tuto pozici). Jak mu máme prodloužit pracovní poměr, co je třeba do prodloužení uvést?
Vydáno: 06. 10. 2022
Rádi bychom se na Vás obrátili s dotazem, jak dále postupovat při přerušení správního řízení. Jedná se zápis dívky do MŠ, narozené 22. dubna 2018. Zákonný zástupce-matka, podala žádost o přijetí do MŠ v Novém Strašecí v řádném termínu, 4. května 2022. Otec dívky žádost nepodepsal a výslovně nesouhlasí s tím, aby dívka navštěvovala výhradně mateřskou školu v Novém Strašecí. Proto jsme 24. května 2022 přistoupili k přerušení správního řízení do udělení souhlasu otce uchazečky nebo do jeho nahrazení soudem. Matka dívky postupuje právní kroky k nápravě. Nyní matka uchazečky požaduje, abychom vydali stanovisko, do kdy dívce místo ve školce budeme držet a chtěla by konkrétní datum. Prosíme proto o vyjádření, jak máme dále postupovat, zda můžeme konkrétní datum uvést a o co se můžeme opřít v zákoně.