Poradna - strana 71

Dne 3. 12. 2022 jsme přijali na pozici asitenta pedagoga učitele s úvazkem 0,25. Smlouva byla uzavřena do 31. 1. 2023, neboť jsme s určitostí počítali s tím, že od 1. 2. 2023 přeřadíme tohoto zaměstnance na pozici učitele za kolegyni, která odchází v tomto termínu na mateřskou dovolenou. V původní smlouvě byla sjednána zkušební doba na 25 kalendářních dní. Je možné v tomto případě prodloužit zkušební dobu? Pokud ano, o kolik dní?
Vydáno: 14. 02. 2023
Na čem závisí kapacita školy? Jak ji lze navýšit? Aktuální kapacita je 60. V tomto školním roce máme 33 žáků. Chceme přijmout domškoláky, správně tedy zájemce o individuální vzdělávání. Do školy budou chodit pouze na přezkoušení 2x ročně a ve škole reálně vůbec nebudou. Nebude na ně tím pádem vázaná kapacita umývárek a toalet. Většinou to budou prvňáčci, ze kterých vytvoříme virtuální třídu. Hlásí se nám jich hodně a nevím, zda je mohu přijmout, když by počet žáků našich + na IV překročil hranici 60.
Vydáno: 13. 02. 2023
Učitel základní školy, který jezdí s dětmi na lyžařský kurz pořadaný školou, absolvoval povinný kurz pro instruktory lyžování. Kurz se konal od soboty do úterý. Učitel měl od zaměstnavatele - základní školy hrazené kurzovné, ubytování i stravné za celou dobu. Za pracovní dny obdrží plat. Na co má zaměstnanec - učitel nárok za dobu strávenou v sobotu a neděli na absolvovaném kurzu a za jakou dobu? Pracovní dobu má rozvrženou od po - pá od 7.30.-16 hod.
Vydáno: 02. 02. 2023