Poradna - strana 107

Přijímáme učitele odborných předmětů pro truhláře. Doložil nám zápočet o odpracované době z funkce truhláře, OSVČ - lektorská činnost měkkých dovedností, dále doložil potvrzení od Sboru Křesťanského společenství, kde pracoval 14 let jako lektor, přednášková činnost, pastorační poradenství a jako pedagogogickou činnost má uvedeno pouze tři roky. Dále pracoval v Americe na Harvest Bible College, odkud doložil potvrzení za dobu od roku 2006 do 2012, zde učil základy hebrejštiny, řečtiny a náboženství. Toto potvrzení není doloženo s razítkem výstupní organizace. Prosím o zodpovězení dotazu, zda a v jaké výši mohu započítat odpracovanou dobu pro zařazení do 12. platové třídy pedagoga. Dále mám dotaz ohledně zápočtu praxe zástupce ředitele střední školy, kde jmenovaný pracoval jako nepedagog-správa majetku, vedoucí pracovník. Od srpna bude pracovat na stejné škole jako pedagog-zástupce ředitele pro odborný výcvik, vzdělání má splněno. Prosím o sdělení, zda pro funkci zástupce ředitele mohu uznat práci nepedagoga plně, nebo 2/3. Jedná se o to, že jako zástupce bude mít úvazek složen i z nepedagogických-managerských činností.
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme střední škola, příspěvková organizace zřízená krajem. Máme také školní jídelnu, ve které se stravují žáci i zaměstnanci školy, případně v rámci doplňkové činnosti cizí strávníci. Asi 3 žáci musí mít bezlepkovou dietu. Prosím, musíme kvůli těmto žákům s bezlepkovou dietou platit každý měsíc nutriční terapeutku? Nestačilo by např. zaplatit za sestavení několika vhodných jídelníčků pro tyto žáky, které by se pak používaly? Vždyť naše kuchařky jsou samy schopné bezlepkovou stravu uvařit. Nebo nějaké jiné řešení?
Vydáno: 06. 10. 2022
Na základní školu (přísp. org.) jsme přijali do funkce "učitelku" - inženýrku s vysokoškolským vzděláním následujících oborů: - vysoká škola ekonomická - obor Učetnictví a finanční řízení podniku - ČVUT v Praze - absolvování programu celoživotního vzdělávání podle § 60 zákona č. 111/1998 Sb. - program Master of Businness Administration. Samozřejmě absolvovala studium na střední ekonomické škole zakončené maturitní zkouškou. Bude vyučovat anglický jazyk na 2. stupni - plný úvazek. Zařazena byla do platové třídy 12. Kolik let ji budeme odečítat z dosažené praxe, když splňuje vysokoškolské vzdělání, nikoli magisterské nebo bakalářské?