Petr Naske - strana 2

  • Článek
Občanské sdružení Jednota školských informatiků (dále jen JSI) si v letošním roce připomíná deset let své existence. Doba, ve které se v roce 2002 učitelé informatiky a správci sítí na školách rozhodli sdílet své zkušenosti a názory na život s technologiemi ve školách (a vzniklo toto sdružení), byla charakteristická běžícím projektem Státní informační politiky ve vzdělávání (SIPVZ), a tedy i vznikem koncepce a podpory státu v oblasti implementace ICT ve vzdělávání. Dnešní stav se od situace před 10 lety značně liší. Představíme Vám současné aktivity sdružení, vize a představy, které mají aktivní členové sdružení o budoucnosti implementace ICT do vzdělávání.
Vydáno: 21. 08. 2012
  • Článek
V minulém čísle jsme si odpověděli na otázku, zda má školu zajímat svět sociálních sítí a jak se k němu postavit. V tomto pokračování článku bych rád téma uzavřel pohledem na možný obsah hodin se zapojením ICT. Shrnul bych také některé postřehy z diskusí k tématu sociálních sítí ve škole a poukázal bych na souvislosti používání sociálních sítí pro školy připravující se na výzvy 21. století (upozorním na nástroj Profil Škola21).
Vydáno: 19. 07. 2012
  • Článek
V článku, který vzniká ve spolupráci s Jednotou školských informatiků, Vám představíme několik pohledů na využívání ICT v životě školy. Zejména se budeme soustředit na roli sociálních sítí při výuce, jejich případné nasazení pro prezentování aktivit školy a při komunikaci s komunitou školy, rodiči a pro potřeby žáků. Jelikož jsme si vědomi toho, že téma vyvolá mnoho diskusí, má článek dvě části – první (tento) díl popisuje kontext použití sociálních sítí ve školách, druhý díl (v příštím čísle Řízení školy) bude reagovat na online diskusi a představí příklady dobré praxe výuky používání internetu v hodinách informatiky a bude poukazovat na Vaše konkrétní zkušenosti. K diskusi Vás zveme na portál rvp.cz, případně do Jednoty školských informatiků. 1)
Vydáno: 20. 06. 2012