Jiří Zajíc

  • Článek
V závěrečném roce projektu Klíče pro život (řešil systémové uchopení neformálního vzdělávání v naší zemi) vznikla soutěž Brána k druhým. Jejím smyslem bylo poukázat na to, že děti a mladí lidé, pokud mají dobrou podporu od dospělých, jsou schopní účinně pomáhat svému okolí a někdy i daleko mimo něj. A inspirovat další party, aby se o něco takového taky pokusily.
Vydáno: 24. 07. 2020
  • Článek
Již třikrát jsme vám nabídli rozhovory s předními českými studenty a studentkami, kteří vyhrávají republikové olympiády a jiné soutěže pro mladé vědce, případně vozí ze zahraničních soutěží a setkání medaile či jiná ocenění. Dnes vás seznámíme se dvěma dámami, které již sice lavice základních a středních škol opustily, ale vědě se nadále věnují.
Vydáno: 17. 10. 2017
  • Článek
Ve třetím dílu našeho miniseriálu o nadaných studentkách a studentech, kteří úspěšně reprezentují Českou republiku na různých mezinárodních soutěžních i nesoutěžních akcích a získávají přední ocenění v rámci soutěží vnitrostátních, vám tentokrát opět představíme dva z nich. Oba bourají určité zavedené stereotypy, které v přírodovědných oborech přisuzují větší šance chlapcům, zatímco v humanitních a jazykových děvčatům.
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
Česká republika patří k nadprůměrně úspěšným zemím, pokud se jedná o výsledky středoškolských studentů na různých mezinárodních odborných soutěžích.
Vydáno: 21. 02. 2017
  • Článek
Děti se zvláštními vzdělávacími potřebami. Zpravidla se člověku vybaví dítě, které špatně vidí, slyší, je na vozíčku nebo je jeho inteligence podprůměrná. Zkrátka žáci nebo studenti s nějakou formou postižení. Proto se také vlna odporu vůči tzv. společnému vzdělávání soustřeďuje na to, jak tyhle handicapované děti budou ty „normální“ zdržovat. A přece se tímhle označením myslí i děvčata a chlapci v jistém smyslu na opačném konci spektra „postižení“ - ti, kteří jsou zvlášť nadaní či talentovaní.
Vydáno: 19. 01. 2017