PhDr. Mgr. Lucie Myšková, Ph.D.

  • Článek
V druhé polovině letošního roku probíhá první výcvik trenérů programu AART v češtině. Jde o dosavadní vyvrcholení několikaleté snahy přinést tuto metodiku do České republiky. V uplynulých letech se neziskové organizaci Aisis, z. ú., podařilo s pomocí podpory EU (Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání) a MŠMT, hlavního města Prahy a nadace RSJ metodiku přeložit a vycvičit české školitele. Nyní probíhající výcvik je podpořen MŠMT a realizován v rámci krajského projektu na podporu prevence v Praze. V jeho rámci tři desítky pedagogů základních a středních škol i pracovníků školních poradenských zařízení z Prahy prochází šedesátihodinovým tréninkem práce se skupinou.
Vydáno: 13. 12. 2022
  • Článek
Následující článek je určen především pro ředitele škol, školní metodiky prevence, školní psychology a výchovné poradce. Jeho cílem je čtenáře seznámit se základními parametry systému certifikací programů primární prevence, který si klade za cíl poskytnout školám jednoduché vodítko, jak nalézt ověřené a kvalitní programy prevence.
Vydáno: 24. 05. 2016
  • Článek
Supervize má své místo a opodstatnění i ve školství. Je to forma podpory pomáhajícím profesionálům stejně jako v jiných oblastech. Nicméně oproti oblasti sociálních služeb či psychoterapie je pojetí supervize ve školách a školských zařízeních dosud nepříliš jasné. Realizace supervize má přinášet podporu a bezpečí pro pedagogické pracovníky i pro děti samotné, pro její přínosy je však třeba poskytovat supervizní podporu s jasně definovanou profesionalitou. Supervize je v současné době realizována ve školách a školských zařízeních velice různorodou formou, s odlišnou frekvencí. Většina škol a pedagogů nemá se supervizí žádnou zkušenost. V prvním čísle tohoto časopisu představila pojetí, formy a přínosy supervize ve školství Sylva Hönigová. V našem článku se zabýváme tím, jak supervizi vnímají samotní pedagogové.
Vydáno: 12. 11. 2015