Seminář osobního rozvoje pro studenty 4. ročníků

„Nejde o to ptát se, co chci od života, důležitější je ptát se na to, co život čeká od nás!“ V. E. Frankl

V úvodu textu bych se ráda zmínila o inspiraci, která mě přivedla na myšlenku zrealizovat seminář osobního rozvoje na střední škole, a také popsala, jakým vývojem tato myšlenka prošla. Před několika lety jsem měla zajímavý rozhovor se studentem druhého ročníku, který si vybíral volitelné semináře pro další dva ročníky. Procházel poměrně pestrou nabídku, kterou Gymnázium Jana Palacha Praha 1, s. r. o., každoročně studentům posledních dvou ročníků připravuje, a poznamenal: „To jsou zajímavé semináře, vlastně se mi líbí úplně všechny, ale nejprve bych potřeboval seminář, který by mi pomohl v tom, abych poznal, co by vlastně pro mě bylo nejlepší, co by mě bavilo a jakou asi cestou bych mohl jít.“
Věta tohoto studenta mě a mou kolegyni Mgr. Helenu Jiránkovou (nyní Polákovou) inspirovala k vytvoření dobrovolného semináře s názvem