Vláda schválila na kariérní systém pro letošek 404 milionů

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes na vládě vyjednala 404 milionů korun na finanční dopady zabezpečení kariérního systému pedagogických pracovníků pro letošní rok.

Kariérní řádPeníze budou určeny například na příplatky pro uvádějící učitele během adaptačního období, zvýšení ohodnocení třídních učitelů všech škol, příplatky pro výchovné poradce či financování odpočtu hodin pro metodiky prevence.

Pro naše děti chci ty nejlepší učitelky a učitele. Věřím, že peníze, které se mi podařilo na vládě prosadit, pomohou od 1. září zlepšit podmínky pro náročnou práci našich pedagogů,“ říká ministryně Valachová s tím, že finance by kromě obnovení profesní podpory učitelů měly pomoci také při řešení šikany.

Novelu zákona o pedagogických pracovnících, která kariérní řád učitelů zavádí, schválili poslanci letos 7. dubna.

Zdroj