Vláda schválila 500 mil. na vyšší platy nepedagogů

Vydáno: 1 minuta čtení

Vláda schválila posílení rozpočtu MŠMT o 500 milionů korun pro letošní rok, peníze jsou určeny na zvýšení platů nepedagogů. Tyto peníze půjdou z kapitoly Všeobecná pokladní správa, dalších 300 milionů zajistí Ministerstvo financí ČR z kapitoly Státní dluh. Na platy nepedagogů, tedy například školníků, kuchařek či školních ekonomek, by díky tomu mělo jít od července celkem o 800 milionů navíc.

Půjde o zvyšování tarifů platů, v průměru to je o 9,4 procenta a půjde o to, aby tito pracovníci, kterých si dlouhá léta nikdo nevšímal, tak aby došlo alespoň k malému a částečnému zvýšení jejich platů, protože jsou ve školách samozřejmě nesmírně potřební,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.

Platy nepedagogů vzrostou změnou nařízení vlády, díky níž budou zaměstnanci z první platové stupnice přesunuti do třetí stupnice a zaměstnanci z druhé a páté stupnice přesunuti do šesté.

Zdroj