Konference Zástupce ve víru změn

Vydáno: 3 minuty čtení

Třetí ročník konference „Zástupce ředitele ve víru změn“ úspěšně navázal na ty předchozí: „Různé role zástupce ředitele školy“ a „Zástupce ředitele školy – a co ještě?“.

Zástupce ředitele ve víru změn

Toto odborné setkání pro zástupce ředitelů škol i ředitele samotné se konalo 1. listopadu 2016. Příspěvky našich předních odborníků a zasvěcených lidí z praxe se věnovaly aktuálním tématům, upozorňovaly na důležitost role zástupce ředitele a v neposlední řadě se snažily přinést rady a praktická doporučení pro každodenní rutinní záležitosti i mimořádné události.

O své zkušenosti a odborné znalosti se podělili: Mgr. Zatloukal Tomáš; PhDr. Velčovský Václav, Ph.D.; PhDr. Mgr. Puškinová Monika, Ph.D.; PhDr. Trojan Václav, Ph.D.; PhDr. Mertin Václav; PhDr. Krejčová Lenka, Ph.D.; Mgr. Tannenbergerová Monika, Ph.D.; Ing. Klatovský Karel; Mgr. Zajíčková Renáta; Mgr. Šmejkal Jiří; Mgr. Hřebecký Miroslav; PhDr. Chvátal Ladislav, Ph.D. MBA, JA Czech; PhDr. Pánková Markéta.

Zlatá karabina 2016

V závěru konference byly vyhlášeny výsledky 3. ročníku soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy Zlatá karabina 2016. Tato soutěž již třetím rokem oceňuje zástupce za jejich mimořádnou podporu řediteli, zapojení se do věcí školy, obětavost, se kterou pomáhají nejen žákům ale i učitelům a rodičům žáků.

Nominovat bylo možno od 1. května 2016. Dne 20. září 2016 bylo přihlašování do soutěže Zlatá karabina uzavřeno a odborná porota vybírala vítěze. Byla složená ze zástupců partnerů této soutěže, a ty jsme vybírali tak, aby byly zastoupeny různé oblasti - školství samozřejmě především, ale také neziskový sektor a firemní pohled.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Zlatá karabina 2016 proběhlo 1. listopadu 2016 v Praze.

Cenu za mimořádný počin získala

Ivana Heiduková ze školy ZŠ T. G. Masaryka Bohumín – Pudlov Trnková

Cenu vyhlásila Markéta Pánková, ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komernského, cenu předal Jiří Šmejkal, kouč a lektor Koučink Akademie Libchavy a nominovala Jarmila Horová, ředitelka školy

Michaela Kuthanová ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny

Cenu vyhlásil Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje projektů JA Czech, cenu předal Václav Mertin, dětský psycholog a nominovala Věra Kuthanová, ředitelka ZUŠ

Hana Pilařová, ZŠ Stráž

Cenu vyhlásil Miroslav Hřebecký, ředitel školy a spolupracovník společnosti EDUin, cenu předal ředitel ZUŠ Jana Hanuše, Miloslav Tengler a nominovala Jaroslava Pachlová, vedoucí školní družiny ZŠ Stráž

3. místo získala

Jana Radostová ZŠ Ostrava – Poruba

Cenu vyhlásit Karel Klatovský, manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft, cenu předala Klára Stáňová, odborná redaktorka nakladatelství Wolters Kluwer pro webovou aplikaci Řízení školy online a nominovala Zuzana Škapová, ředitelka školy

2. místo získala

Radka Bradáčová, MŠ V Lukách, Rakovník

Cenu vyhlásil Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora, cenu předala Radka Mondeková, odborná redaktorka nakladatelství Wolters Kluwer Školního poradenství v praxi, Speciálu pro střední školy a tištěných publikací

1. místo získala

Marcela Javoříková, ZŠ Mánesova, Otrokovice

Cenu vyhlásil Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, cenu předala Naďa Eretová, šéfredaktorka redakce školství a nominoval Vratislav Podzimek, ředitel školy

Porotci se však shodli, že vítězem soutěže byl ve skutečnosti každý nominovaný - dokazovaly to všechny ty krásné nominace, které ředitelé škol poslali.

Gratulujeme!

Řízení školy