Certifikace - společné vyjádření MŠMT a k otevřenému dopisu Mgr. Michaely Veselé

Vydáno: 2 minuty čtení

Statutární zástupce organizace Společně k bezpečí, Mgr. Michaela Veselá, zveřejnila na webových stránkách této organizace otevřený dopis adresovaný ministru školství PhDr. Marcelu Chládkovi ve věci certifikací odborné způsobilosti poskytovatelů programů primární prevence rizikového chování. V tomto dopise Mgr. Michaela Veselá uvádí řadu zkreslených a nepřesných informací k pracovišti pro certifikace NUV, financování certifikací, činnosti certifikačního výboru, k práci certifikátorů i obecně k systému certifikací programů primární prevence.MŠMT společně s pracovištěm pro certifikace NÚV připravilo společné vyjádření k tomuto dopisu.

Počátkem dubna 2014 obdrželo oddělení prevence a speciálního vzdělávání MŠMT informaci o tom, že statutární zástupce organizace Společně k bezpečí, Mgr. Michaela Veselá, zveřejnila na webových stránkách této organizace otevřený dopis adresovaný ministru školství PhDr. Marcelu Chládkovi ve věci certifikací odborné způsobilosti poskytovatelů programů primární prevence rizikového chování. V tomto dopise Mgr. Michaela Veselá uvádí řadu zkreslených a nepřesných informací k pracovišti pro certifikace NUV, financování certifikací, činnosti certifikačního výboru, k práci certifikátorů i obecně k systému certifikací programů primární prevence. Tento dopis je rozesílán také školám i dalším organizacím, které se věnují oblasti primární prevence.

MŠMT společně s pracovištěm pro certifikace NÚV připravilo společné vyjádření k tomuto dopisu Toto stanovisko bylo schváleno náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy, PhDr. Jindřichem Fryčem a ředitelem Národního ústavu pro vzdělávání, Mgr. Václavem Hořejším.

Společné stanovisko naleznete zde:  spolecne_vyjadreni_scan_1.pdf