3. ročník Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

Vydáno: 2 minuty čtení

Soutěž začne 17. září 2018

Řízení školy onlineStejně jako v minulém školním roce mají středoškoláci i letos možnost poměřit své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti v rámci soutěže organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a partnery. Hlavním odborným garantem soutěže je Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Záštitu nad soutěží převzala opět celá řada vedoucích představitelů státní, akademické i soukromé sféry. Třetí ročník soutěže podpořila většina krajů.

Soutěž zůstává tříkolová. Její první „osvětové“ kolo odstartuje 17. září 2018. Účastníci budou mít možnost absolvovat online test do 19. října.

Organizátoři se již nyní rovněž připravují na osobní návštěvy všech škol v jednotlivých krajích, jejichž studenti obsadí v rámci prvního kola první tři místa v kraji. Předávání diplomů a cen bude i letos spojeno s přednáškami na různá témata z oblasti kybernetické bezpečnosti.

Druhé – „výběrové“ kolo proběhne opět on-line na přelomu roku. Soutěžící v něm budou řešit náročné bezpečnostní úkoly a bezpečnostní scénáře. Soutěžní výbor proto pro účastníky druhého kola připravil řadu studijních materiálů a dalších aktivit, aby se studentky a studenti na druhé kolo mohli řádně připravit. V minulém ročníku se do druhého kola aktivně zapojilo více než 600 studentů, letos očekáváme, že účastníků druhého kola bude ještě více.

Finále 3. ročníku soutěže proběhne v dubnu 2019 v Ústí nad Labem v areálu Univerzity Jana Evangelista Purkyně za podpory vedení univerzity a přírodovědecké fakulty a Krajského úřadu Libereckého kraje. Do finále postoupí 40 studentů a studentek z druhého kola soutěže.

Nejúspěšnější finalisté budou pozváni na letní soustředění, které proběhne za podpory řady státních a akademických institucí a ti nejlepší studenti se budou moci kvalifikovat do evropského finále (European Cyber Security Challenge), které se uskuteční na podzim roku 2019.

Více informací na www.kybersoutez.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Cyber security