Kreativní aktivity

Ve školní družině je velký prostor, jak pomocí jednoduchých her rozvíjet dětskou kreativitu, zábavnou formou opakovat učivo, rozšiřovat slovní zásobu, spolupracovat napříč ročníky, a ještě si při tom užít mnoho legrace. K těmto hrám nepotřebujete náročné pomůcky a ani zdlouhavou přípravu, stačí nápad, dobrá nálada, recyklace materiálu a obměny notoricky známých her. V následujícím příspěvku jsou popsány právě takové kreativní aktivity, které si děti v naší družině oblíbily.

Kreativní aktivity
Jaroslava
Pachlová,
školní družina ZŠ Stráž u Tachova
MEGADIVNÝ NÁZEV PRO KNIHU TVÉHO ŽIVOTA
Popis aktivity:
S touto legrační aktivitou si děti zopakují názvy měsíců v roce, zapamatují si datum svého narození a možná i rodičů či prarodičů, a to je výzva, aby jim už nikdy nezapomněli poblahopřát k narozeninám. S kamarády si při přípravě této hry rozšíří slovní zásobu, když budou vymýšlet jednotlivá slova. A nakonec to všechno ještě bude megaobrovská zábava!
Úkol:
Zjisti, jak by zněl megadivný název pro knihu tvého života. Nejdříve s kamarády vymyslete k jednotlivým měsícům různé vlastnosti, charakteristiky - JAKÝ.
Vymyslete pojem - osobu, zvíře či věc ke každému písmenu abecedy - KDO, CO.
Nakonec k číslům 0-9 přiřaďte KDE.
Naše návrhy:
1. Měsíc tvého narození: