Jak včas rozpoznat intelektově nadané dítě

Datum: Autor/autoři: Andrea Štefáčková

Rodiče se často ptají, zda je nutné a přínosné vědět, jestli je jejich dítě intelektově nadané (tzv. MiND dítě). Učitelé, vychovatelé v družinách či lektoři kroužků zase, jak jim tato informace pomůže při práci s dítětem. Dost často totiž převládá názor, že intelektově nadané děti (tzv. MiND děti1) žádnou podporu nepotřebují, jsou přece chytré a pomohou si samy, tak proč je vlastně jako nadané tzv. identifikovat. MiND děti ale potřebují, jak ve výchově, tak ve vzdělávání, specifický přístup, a proto je jejich identifikace velmi důležitá.