Kdo se hýbe, nezlobí, v Pohádce to dobře ví!

Datum: Autor/autoři: Martina Pilná Rubrika: Klima školy

Mateřská škola Pohádka v Příbrami se již řadu let zabývá pohybovými aktivitami dětí, které ji navštěvují. Přirozený pohyb chápeme jako důležitou součást vývoje dětí, a proto se na jeho rozvoj hodně soustředíme. Není nám jedno, že nynější populace se stále méně hýbe, že dochází k nedostatku základního pohybu venku, který jsme my, starší, ještě jako děti zažily. Bohužel změnami ve společnosti, v přístupu některých současných rodičů, ale i náročnou dobou cítíme velký handicap absence sportu a pohybu. Naší snahou není nahradit rodičovský přístup ke sportování, ale ukázat dětem cestu k přirozenému vývoji v pohybových aktivitách. Nesnažíme se zaměřit na výkon, jak je to v dnešní době časté, ale jdeme cestou každodenního zdravého pohybu.