Aktivity nejen do školní družiny

Cílem každého z nás, kdo pracuje s dětmi, je poskytnout dětem dostatek příležitostí k účelnému využití volného času. Nápady a náměty, které jsou zde uvedeny, mají oddechový a rekreační charakter a většina z nich navazuje zábavnou formou na praktické využití již získaných znalostí a dovedností z vyučování.

Aktivity nejen do školní družiny
Naděžda
Kalábová,
vychovatelka, Základní škola Prostějov,
Dr.
Horáka 24
Náměty zde uvedené jsou vyzkoušené s dětmi mladšího školního věku, a proto je nabízím pro inspiraci všem, kteří chtějí připravit dětem rozmanitou náplň volnočasových aktivit. Hry a soutěže lze na základě fantazie, možností a podmínek daného školského zařízení libovolně kombinovat a upravovat. Využít je lze k naplnění volného času dětí v zájmových kroužcích, ve školní družině, na táborech či školách v přírodě.
Barevné obrázky
Pomůcky: pastelky
Vezmi si barvičky a vybarvi kytičky
1.