Aktuality

Organizace Učitel naživo vytvořila praktický nástroj ke sledování vlastního rozvoje v roli učitele a k plánování dalších kroků v procesu stávání se učitelem. Určený je studentům učitelství a provázejícím učitelům a průvodcům zapojených do programu Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ - Učitel naživo.
Vydáno: 30. 06. 2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že povinné testování zaměstnanců bylo od 1. července 2021 zrušeno a také byla zrušena specifická pravidla pro testování při vzdělávání s tím, že epidemiologická opatření včetně...
Vydáno: 30. 06. 2021
Misterstvo zdravotnictví připravilo ve spolupráci s resortem školství plán plošného testování na covid-19 ve školách pro podzimní návrat žáků do lavic. Žáky čekají tři antigenní testy v rozmezí několika dnů. Plán dnes na svém jednání schválila vláda. 
Vydáno: 29. 06. 2021
Po návratu dětí do lavic zažívají nebývalý nápor
Vydáno: 29. 06. 2021
Ve škole je nutné, aby spolu vyučující dobře komunikovali a aby byli schopni reflektovat vlastní práci. K rozvoji obojího přispívá kolegiální sdílení profesních zkušeností (např. supervize či intervize). Řešíte, jaké kolegiální sdílení do vaší školy zavést a jak postupovat? Pomůckou pro vás může být metodika či další výstupy našeho projektu. 
Vydáno: 29. 06. 2021
Jak by mělo formativní hodnocení vypadat, se dočtete v celé řadě knih. Jak ale skutečně vypadá, žité v realitě konkrétní školy, se dozvíte málokde. Otvíráme tedy bránu Labyrinthu a rádi Vám uděláme průvodce.
Vydáno: 29. 06. 2021
V Senátu Parlamentu České republiky dnes byly vyhlášeny výsledky ankety Ředitel roku, v níž odborná porota na základě nominací veřejnosti vybírala nejlepšího ředitele/ředitelku školy za školní rok 2020/21. Absolutní vítězkou se stala Marie Gottfriedová, ředitelka Základní školy Trmice v Ústeckém kraji. Ta zároveň vyhrála i v samostatné kategorii základních škol. Vítězem v kategorii málotřídek se stal Radek Machatý, ředitel Základní školy Zaječice na Chrudimsku. V kategorii středních škol pak zvítězil Miroslav Kudrna, ředitel Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, která se nachází v Libereckém kraji. Anketu Ředitel roku uspořádala společnost Tutor a vzdělávací skupina Edua Group. Celý projekt se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Vydáno: 28. 06. 2021
Organizace Učitel naživo vyzývá k systémové podpoře pro učitele
Vydáno: 28. 06. 2021
Fakulta elektrotechnická ČVUT si připomene 70 let od založení výstavou
Vydáno: 28. 06. 2021
V první řadě je nejdůležitější škodu zdokumentovat, radí shodně všechny pojišťovny.
Vydáno: 25. 06. 2021
Říká Filip Neusser, šéf Národní sportovní agentury, o návratu dětí ke sportu po pandemii.
Vydáno: 25. 06. 2021
MŠMT připravilo návrh změn rámcových vzdělávacích programů (RVP) pro gymnázia. 
Vydáno: 24. 06. 2021
Konec školního roku se blíží a s tím také častá otázka našich žáků: „Necháte nám školní účet, až budeme na jiné škole?“. No … nenecháme. 
Vydáno: 24. 06. 2021
V České republice vzniká mnoho materiálů, které se věnují osvětě kybernetické bezpečnosti. Tento rozcestník představuje jejich selektovanou kolekci pro učitele i rodiče. Kolekci vytváří Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.    
Vydáno: 24. 06. 2021
Žáky čeká programování a práce s daty
Vydáno: 24. 06. 2021
Aktuálně probíhá napříč Poslaneckou sněmovnou diskuze o přijetí vládní novely Zákona o pedagogických pracovnících, kterou schválili vládnoucí i opoziční poslanci. Novelu s technickými výhradami Poslanecké sněmovně vrátil Senát. Při projednávání v minulém týdnu však vládní koalice otočila a přestala novelu podporovat s odůvodněním, že hrozí úpadek kvality vzdělávání či že učitelé jsou placeni dostatečně. Pedagogové sdružení v Učitelské platformě proto předkládají vysvětlení nejčastějších mýtů, které vládní poslanci uvádějí jako důvod k neschválení.
Vydáno: 24. 06. 2021
Studentská národní soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti 
Vydáno: 24. 06. 2021
Vzory platných tiskopisů vysvědčení pro hodnocení výsledků vzdělávání žáka 1) v základní škole jsou stanoveny vyhláškou č. 3/2015 Sb., o některých dokladech o vzdělání, ve znění pozdějších předpisů, a to v příloze č. 1 (pro 1. až 8. ročník, při nedosažení základního vzdělání také pro 9. popřípadě 10. ročník ZŠ včetně škol s polským vyučovacím jazykem), a v příloze č. 3 (pro 9. popřípadě 10. ročník ZŠ v případě dosažení základního vzdělání v základní škole a v kursech pro získání základního vzdělání a v případě získání základů vzdělání v základní škole speciální). Další podrobnosti o obsahu a formě tiskopisů vysvědčení jsou stanoveny v § 1 odst. 1 až 4 vyhlášky č. 3/2015 Sb.
Vydáno: 23. 06. 2021
Služba spuštěná v úterý je první svého druhu a nabízejí ji Nadace pro sledování internetu (IWF) a charitativní organizace Childline, uvedla nadace Thomson Reuters Foundation.
Vydáno: 23. 06. 2021
Srdce s láskou darované je celostátní soutěž pro dětské kolektivy, které se mohou zúčastnit týmy dětí pod vedením svého dospělého vedoucího/pedagoga z MŠ, ZŠ, ZUŠ, mateřských center, dětských domovů apod. Podporuje tradiční hodnoty, týmovou spolupráci a mezilidské vztahy.
Vydáno: 23. 06. 2021