Zábavná výuka finanční gramotnosti podpořená online kvízy

Kategorie: Finanční gramotnost Autor: ING Bank

Na českém trhu najdete více než 50 bank. Patří mezi ně i nizozemská banka ING, která se kromě své obchodní činnosti zaměřuje i na podporu finančního vzdělávání, a to konkrétně ve školách. Pro žáky základních škol, ale i jejich učitele, nabízí širokou škálu vzdělávacích kvízů zaměřených na zvyšování finanční gramotnosti. Kvízy nazvané „Se lvem do světa peněz“ mohou sloužit buď jako zpestření výuky, nebo jako zajímavý podklad pro pedagogy, kteří chtějí s žáky o tématu mluvit v širších souvislostech.

Jak kvízy vypadají, si můžete prohlédnout zde www.ing.cz/svetpenez/

Banka ING zaměstnává řadu expertů, kteří se nejenom podíleli na přípravě kvízů, ale podle svojí kapacity docházejí jako dobrovolníci „učit“ také do škol. Výuka je interaktivní, trvá 60–90 minut a zaměřuje se na chytré hospodaření s penězi, ale i bezpečné chování v online světě. Při svých přednáškách využívají pro zapojení žáků nejenom kvízy, ale i zábavnou stolní hru Hravý finančník. Zaměstnanci ING jsou schopni připravit učitelům kvízy i na míru podle jejich potřeb.

Banka ING zároveň dlouhodobě podporuje mezinárodní aktivitu Global Money Week. V jejím rámci může do školy přijít dobrovolník vést výuku. Ty nejaktivnější školy mohou po dohodě s bankou navštívit se svými žáky z 8. a 9. tříd centrálu ING v Praze na Českomoravské. Zaměstnanci provedou děti bankou a ukáží jim základní principy, jak banka funguje a jaké typy oddělení a lidí banka potřebuje. Pro rok 2021 je Global Money Week plánován na jaro. Termín zatím není přesně určen a bude zohledněn i v závislosti na pandemické situaci.

Pokud vás finanční kvízy zaujaly, můžete se spojit přímo s kolegy z ING banky prostřednictvím e-mailu: financni.vzdelavani@ing.com