Tělocvik.online už mění budoucnost dětí v osmi krajích

Kategorie: Vzdělávání učitelů Autor: telocvik.online

Ředitelům základních škol se od školního roku 2019/20 naskytla jedinečná možnost dopřát svým učitelům nekonečný zdroj inspirace do hodin tělesné výchovy.

Webová aplikace Tělocvik.online bojuje proti stereotypu a zajišťuje učitelům na 1. stupni komfort, o kterém se jim do této doby ani nesnilo. Stačí jen zadat vstupní informace (např. o vybavení a prostoru tělocvičny) a nová učební pomůcka sama sestaví obsah hodin v souladu se ŠVP MŠMT. Učitel má ke každému cvičení a hře k dispozici názornou videoukázku, kterou natočili odborníci z oblasti atletiky, gymnastiky a pohybových her UK FTVS.

Aplikace obsahuje všechny informace, které učitel potřebuje k tomu, aby svým žákům zajistil pestré, zábavné a kvalitní hodiny. Online učebnice je vhodná jak pro moderní, tak i pro konzervativní učitele. Jak jednoduše se s ní pracuje ukázala i patronka projektu Denisa Helceletová Rosolová. Halová mistryně Evropy na 400 m podle aplikace odučila hodinu tělocviku v Dolních Břežanech, kde se projekt v pilotní fázi testoval již od roku 2018.

Tělocvik.online si za půl roku na trhu našel cestu na základní školy v osmi krajích.

S roční licencí získá přístup do aplikace až dvacet učitelů ZŠ. Cena licence se odvíjí od velikosti školy, ale i pro tu největší školu je více než příznivá. V průměru vychází na 12 korun za den. Na webových stránkách telocvik.online si navíc učitelé mohou vyzkoušet také bezplatnou verzi s ukázkami plánů pro vybrané třídy na 1. stupni ZŠ.

K problematice přístupu k hodinám tělocviku a úrovni pohybových dovedností dětí na základní škole se vyjadřuje celá řada kompetentních odborníků ze sportovního a lékařského prostředí. Trailer Tělocvik.online.

Zdroj: https://telocvik.online/

1Planet4All

Člověk v tísni

Program Soutěž & Podnikej