Soutěž „Komenský do tříd!“ po prázdninách opět startuje!

Kategorie: Společenské vědy Autor: NPMK

Cílem soutěžní kampaně je aktivovat a zapojit žáky/studenty do Národních oslav, aby tvůrčím způsobem zpřítomnili osobnost J. A. Komenského ve svých třídách, a připomněli si tak jeho odkaz pro 21. století.

Posílejte hromadné či individuální výtvarné počiny na adresu komenskydotrid@npmk.cz.

Zúčastněte se se svou třídou soutěžní kampaně Komenský do tříd!

„Komenský do tříd!“ je název soutěžní kampaně, která byla zahájena 1. února 2020. Soutěžit mohou třídní kolektivy základních a středních škol v České republice, české školy v zahraničí a české základní umělecké školy či jednotlivci nad 15 let. Práce formou portrétu „zpřítomní“ J. A. Komenského ve své třídě.

V rámci podpory distanční výuky mohou žáci/studenti malovat portréty J. A. Komenského i doma! Díla poté zasílají příslušenému učiteli, který již následně komunikuje s naší institucí.

Centrem soutěže je facebooková stránka „Komenský do tříd!“ kde jsou zaslané projekty zveřejňované a každý měsíc vyhlašované vítězné práce. Inspirací Vám může být plakát ke stažení zde a oficiální spot Národních oslav výročí J. A. Komenského zde.

Soutěžní kampaň potrvá do 30. listopadu 2022. Projekty jsou zasílány na emailovou adresu komenskydotrid@npmk.cz s krátkým popisem a jednou fotografií nebo videosekvencí.

Soutěžní podmínky a detaily soutěže naleznete zde.

Zdroj: Komenský do škol (comenius350.cz)