Prevencí k bezpečí

Kategorie: Informační technologie Autor: Policie ČR

Policie východočeského regionu zhotovila 14 preventivních videospotů se 6 preventivními tématy, která jsou zaměřena na prevenci kriminality a rizikové jevy ve společnosti.

Jedná se o preventivní projekt krajského ředitelství policie Královéhradeckého a Pardubického kraje, kdy tvorba videospotů byla financována z finančních prostředků Ministerstva vnitra České republiky v oblasti prevence kriminality.

Seznam videospotů:

1. Každý klik si rozmysli - neobnažuj soukromí! (rizika virtuální komunikace - verze pro děti a mládež)
  2. Chraňte své dítě i na netu (rizika virtuální komunikace - verze pro rodiče)
  3. Ne každému můžete věřit (podvody  a trestná činnost na seniorech) + soutěž "Vyzbroj si svou babičku, dědečka"
  4. Na kapsáře bacha! (kapesní krádeže)
  5. Tenký led...  (návykové látky, alkohol a agrese u dětí)
  6. Největší zločinec číhá i na vaše dítě (silniční provoz a děti)
  7. To auto fakt není trezor (krádeže věcí z vozidel)

Ke každému tématu jsou vždy dvě videa - krátké (cca 30 vteřin) a dlouhé (cca 3 minuty).

Cílové skupiny u videospotů jsou různé. Dětí a mládeže, potažmo i jejich rodičů se týkají tři témata (1, 4, 5).

Více informací a videa

Zdroj: https://www.policie.cz/clanek/prevenci-k-bezpeci.aspx?fbclid=IwAR1tDjkuQvs0iVS2yc0HSGJFpLZdmGGUVAmtgUDcK1SmLbnYZxhJlKRtp1Y