Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Projekty

DidaDiv 2021

Kategorie: Společenské vědy Autor: DidaDiv

Kartonové loutkové divadlo jako nástroj pro vzdělávání a volný čas v nové době

Co je DidaDiv?

DidaDiv je kartonové loutkové divadlo, které propojuje tvůrčí potenciál uživatelů a tvorbu nového on-line obsahu. DidaDiv je nástroj pro neformální vzdělávání a inovativní přístup k volnočasovým aktivitám. DidaDiv produkčně zajišťuje Free Apples, z. s., nezisková organizace, která se zaměřuje na inovativní formy kulturní produkce. 

Co má DidaDiv za sebou?

První experimenty s kartonovými divadly jsme uskutečnili v roce 2011. V rámci venkovské divadelní dílny Free Apples se nám potvrdil předpoklad, že jednoduchá kartonová scéna může být nositelem pestré palety příběhů. Zde také vznikl název DidaDiv neboli Didaktické divadlo.

Hlavní zkušenosti s využitím DidaDiv jako vzdělávací pomůcky získal tým DidaDiv při projektu Zdravě a bezpečně společnosti Odyssey (http://www.zdrave-a-bezpecne.cz) pro základní školy v Libereckém kraji. Žáci pod vedením lektorů prezentovali na 50 divadelních představení (http://www.zdrave-a-bezpecne.cz/videa), ve kterých kreativně reflektovali přednášky o zdravém životním stylu. Jako pomůcka pro hodiny výtvarné výchovy se DidaDiv osvědčil v karlínském Ateliéru 45. DidaDiv také účinkoval v doprovodném programu různých společenských akcí. Na konferenci Svoboda Naživo, na Festivalu Demokracie nebo na festivalu ilustrátorů LUSTR proběhly workshopy, kde jsme s účastníky vytvářeli a natáčeli originální divadelní představení.

Vytvořená videa z představení mohou uživatelé sdílet on-line přes webovou aplikaci na www.didadiv.cz. K dnešnímu dni bylo na kanálu DidaDiv uveřejněno více než 150 divadelních představení.

Jak se zapojit?

Pokud chcete vyzkoušet didaktickou pomůcku DidaDiv ve své výuce, přihlašte se prosím do programu Ambasador didadiv zde: http://didadiv.cz/ambasador.

Více informací o DidaDiv

web projektu: www.didadiv.cz

web free apples: www.freeapples.cz

youtube kanál: www.youtube.com/user/freeapplesos

facebokový profil: www.facebook.com/DidaDiv/

instagram: www.instagram.com/didadiv/

Zdroj: Ing. Jan Horký – spoluzakladatel; https://didadiv.cz


Diskuse - Počet příspěvků: 0