Desková hra Cesta životem

Kategorie: Společenské vědy Autor: Fox Games

Smyslem školní docházky je připravit žáky na budoucí život, a proto je důležité rozvíjet kromě odbornosti také tzv. soft skills. Využití deskových her ve výuce je z tohoto pohledu velice efektivní. Desková hra Cesta životem, dostupná pro školy od listopadu 2018, je „první vlaštovkou“ firmy Fox Games, která si klade za cíl přivádět do škol originální deskové hry. Ty tvoří přímo na míru učitelům.

Deskovka Cesta životem vznikla jako školní projekt na VŠE v Praze, později byla rozpracována do diplomové práce a nakonec testována na základních a střeních školách. Výsledkem je jednouchá, napínavá a zábavná hra, která je určena žákům od 12 let.

Hra se zaměřuje na problematiku trhu práce, konkrétně na srovnání podnikání a zaměstnání, okrajově na problematiku úvěrů. Hráči prochází životem od školní docházky až po vydělávání peněz. Během hry se musí často rozhodovat (jakého vzdělání chtějí dosáhnout, jak uzavřít nejlepší obchod,…) a za svá rozhodnutí nést následky.

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých životních cest? Co můžete čekat od zaměstnání? Máte předpoklady být úspěšným podnikatelem? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete ukryté v této deskovce.

Jak si hru zajistit?

"Deskovka Cesta životem je k objednání na webových stránkách www.skola-servis.cz. Hru si bude možné od září 2019 osahat a vyzkoušet prostřednictvím akreditovaného kurzu v systému DVPP s názvem Výuka finanční gramotnosti a podnikavosti s využitím deskové hry Cesta životem. Tento kurz Vás naučí s hrou pracovat a ukáže, jak využít její celkový potenciál nejenom ve výuce. Podrobné informace ke kurzu přibudou v průběhu července 2019 na webu. Veškeré informace ke hře (včetně pravidel ke stažení) najdete na www.foxgames.cz."

Pokud jste zástupcem školy v České republice a máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás.

Zdroj: Ing. Mgr. Petr Liška – autor hry; Fox Games s.r.o., https://www.foxgames.cz