Babička a dědeček do školky

Kategorie: Projekty Autor: Monika Škanderová

Pilotní projekt ve třech mateřských školách ve Frýdku-Místku v roce 2012 odstartoval zatím nekončící zájem školek v celé republice o tuto bohulibou aktivitu obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem, nazvanou „Babička a dědeček do školky“.

Projekt má za cíl propojit tři generace – děti, rodiče a seniory. Pohádkové příběhy učitelky s dětmi rozvíjejí formou hry, výtvarným zpracováním, povídáním. Děti si lepí pohádky do svého kouzelného sešitu a pak se k nim doma s rodiči vracejí.

Projektu se účastní jedna nebo i více tříd, za kterými přijde babička či dědeček v pohádkovém kostýmu a přečte jim jeden z pohádkových příběhů z připravené dětské knihy. S dětmi si povídají a na konci své návštěvy předají dětem tištěnou pohádku, kterou si děti nalepí do pohádkového sešitu. Rodiče mají dětem tuto pohádku přečíst ještě týž večer za domácí úkol. Senioři budou školky navštěvovat pět po sobě jdoucích dnů v měsíci.

Projekt Babička a dědeček do školky realizovalo již více než 40 mateřských škol v ČR. Více informací najdete na www.celeceskoctedetem.cz.