Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Projekty

1Planet4All

Kategorie: Environmentální výchova Autor: Člověk v tísni

Přemýšlíte nad tím, jak vést žáky k aktivnímu občanství? Trápí vás klimatická změna a hledáte cesty, jak vzbudit u žáků zájem o toto téma? Dává vám smysl učit studenty řešit věci nejen teoreticky, ale i v reálném světě? Jste ze střední či střední odborné školy? Pak máte jedinečnou příležitost zapojit se do projektu 1Planet4All, který vám poskytne dlouhodobou metodickou podporu pro rozvoj aktivního občanství u žáků se zaměřením na téma klimatické změny.  

Co nabízíme?

Součástí projektu bude vzdělávací program pro učitele v metodice Active Citizens (AC) akreditovaný v rozsahu 72 hodin. Metodika Active Citizens byla v roce 2019 mezi finalisty ceny EDUína, která oceňuje inovace ve vzdělávání. Tento rok bude celý kurz tematicky zaměřen na klimatickou změnu a její řešení.

Dále nabízíme mentorskou podporu učitelům ze strany zkušených lektorů, projektové tvůrčí dílny pro studenty, veřejné debaty s odborníky a drobnou finanční podporu pro realizaci školních projektů.

Žáci zapojení do projektu v rámci projektového týmu musí být ve věku 15+.

Podívejte se na sestřih informačního webináře k projektu 1Planet4All, kterým vás provedou lektorky Veronika Endrštová a Veronika Ambrozyová.

  • Pokud jste již rozhodnuti, že do projektu jdete, stačí vyplnit stručnou přihlášku a zaslat alespoň ½ stránkový motivační dopis. Přihlašování prodlouženo do 31. července!!
  • Pokud vše ještě potřebujete probrat s kolegy a vedením školy, ale máte chuť do projektu vstoupit – dejte nám o tom vědět mailem (veronika.endrstova@clovekvtisni.cz)

Zdroj: Pozvánka Varianty, Člověk v tísni

 


Diskuse - Počet příspěvků: 0