Pracovní situace

Má mít pedagog postavení úřední osoby dle trestního zákoníku?

Publikováno: Autor/autoři: Alice Kubů Frýbová, AK Holubová advokáti s. r. o., Mgr. Jan Kaczor

V návaznosti na vraždu učitele na učilišti v pražské Michli se ve veřejném prostoru objevily požadavky, aby byl učitel v trestním zákoníku označen jako úřední osoba. Na otázky, zda je to vůbec možné, zda by to přispělo k ochraně učitelů a co by to pro ně v praxi znamenalo, hledáme v tomto textu odpovědi.

Pro zobrazení pracovní situace je třeba se přihlásit (vpravo nahoře) nebo si zakoupit další licenci.

Kategorie pracovních situací