Poradna - strana 84

Jsme střední škola, příspěvková organizace zřízená krajem. Víme, že když jednou něco začneme zapisovat na sklad, musíme v tom pokračovat. Jak je to prosím ale v případě, že např. nakoupíme 2 zámky? Jeden je na výměnu za polámaný zámek a druhý si chce dát pan školník na sklad, aby v případě potřeby měl zámek k dispozici. Musíme napsat na sklad oba zámky, nebo jen ten jeden a jeden účtovat jako výměnu? Nebo kdyby si zakoupil jen ten jeden zámek na výměnu a zámky předtím již zapisoval na sklad, musí jej na ten sklad napsat také, i když jde okamžitě do spotřeby?
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme střední škola, zřízená krajem. Nyní ubytováváme na domově mládeže uprchlíky z Ukrajiny. Z kraje budeme dostávat příspěvek na provoz, určený na kompenzaci nákladů na bezplatné zajištění ubytování uprchlíků. Prostředky musí být evidovány odděleně pod UZ 98045 stejně jako náklady. Slyšeli jsme, že kompenzační příspěvek podléhá DPH 10%, které se musí odvést FÚ. V našem případě se domníváme, když máme toto řešeno příspěvkem na provoz z kraje, tento příspěvek na provoz DPH podléhat nebude.
Vydáno: 06. 10. 2022
Můžeme si do školního řádu dát větu, že škola nenese odpovědnost za ztrátu cenných věcí žáků – věcí, které nejsou potřeba do výuky (mobil, šperky, soukromé tablety...)?